mgr Violetta Kujawa

Brain institute - psychologia i psychiatria bydgoszcz

Braininstitute Violetta Kujawa

mgr Violetta Kujawa

Psychotraumatolog, pedagog i trener mnemotechniki i gimnastyki mózgu

Doświadczenie

Jestem magistrem pedagogiki, autoryzowanym trenerem mnemotechnik i gimnastyki mózgu. Ukończyłam studia podyplomowe z psychotraumatologii. Należę do Koła Naukowego Psychoonkologicznego. Jestem w trakcie szkolenia z zakresu: Certyfikowanego Konsultanta Kryzysowego. Cały czas rozwijam się biorąc udział w konferencjach, szkoleniach, kursach przeznaczonych tylko dla specjalistów, m.in. z takich dziedzin jak:
– Wsparcie psychiczne dzieci i młodzieży.
– Współczesne oblicza kryzysu zdrowia psychicznego
– techniki EMDR
– diagnoza osobowości
– podstawy genogramu
– podstawy psychiatrii-schizofrenia
– zagadnienia seksuologii-pedofilia
– samobójstwo i próba samobójstwa
– podstawy pozytywnej psychologii kryzysu
– mnemotechniki
– neuropsychologia
– zaburzenia koncentracji u dzieci i młodzieży
– przemoc w szkole
– zaburzenia dysocjacyjne u uczniów – BORDELINE

O mnie

Ciekawość drugiego człowieka i jego wyjątkowej historii jest największą motywacją w mojej pracy. Chęć pomocy innym była dla mnie zawsze najważniejsza, zatem empatia oraz otwartość na człowieka, takiego jaki jest i z czym do mnie przychodzi, stanowią dla mnie najwyższe wartości. Jestem pedagogiem, trenerem mnemotechnik i gimnastyki mózgu i psychotraumatologiem. Do swojego gabinetu zapraszam na konsultacje i warsztaty osoby dorosłe, młodzież oraz dzieci od 8 r.ż. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim empatią, która pozwala mi nie tylko zrozumieć pacjentów/klientów, ale przede wszystkim razem z nimi współodczuwać. Jestem daleko od stosowania sztywnych form, zależy mi bowiem na zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa oraz pełnego komfortu. Posiadam 15- letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą prowadząc warsztaty z mnemotechnik i gimnastyki mózgu. Ukończyłam studia podyplomowe z psychotraumatologii. Jako psychotraumatolog szczególnie interesuje mnie praca z osobami, które doświadczyły w swoim życiu różnego rodzaju traumatycznych przeżyć. Wspomagam pacjentów/klientów z traumą, lękiem uogólnionym czy społecznym, kryzysami życiowymi oraz wypaleniem zawodowym. Praca z dorosłymi, młodzieżą czy dziećmi jest dla mnie wyzwaniem, przyjemnością i ogromną inspiracją. Możliwość pomagania innemu człowiekowi i praca nad jego problemami stały się moją pasją. Poprzez zdobytą wiedzę na uczelniach wyższych, certyfikację oraz szkolenia, znacząco podniosłam moje kwalifikacje. W swojej pracy stosuję metody, które zalecane są przez WHO. Konsultacja jest objęta tajemnicą zawodową, prowadzona w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze zaciszonego gabinetu, pamiętając również o zasadach Kodeksu Etyki. Praca z drugim człowiekiem i możliwość pomagania są sensem mojego życia zawodowego. Dawanie ulgi drugiemu człowiekowi i sprawianie, że się uśmiechnie i odnajdzie we własnym zagubieniu, są dla mnie najlepszą nagrodą.

Konsultacje pedagogiczne – stacjonarne

Diagnoza 50 min - 150 zł

Konsultacja psychotraumatologiczna - stacjonarna

Wizyta pierwszorazowa 50 min - 180 zł
Kolejne wizyty 50 min - 160 zł

Kurs mnemotechnik i gimnastyki mózgu I,II,III - stacjonarne

Na zakończenie kursu organizowana jest przez kursantów lekcja pokazowa z wydaniem Certyfikatów ukończenia Kursu ”Mnemotechnik i gimnastyki mózgu stopnia I,II,III.”

Grupowe : 32 h lekcyjnych ( po 2 h w tygodniu) x 100 zł = 3200 zł

Umów się na wizytę

Lub sprawdź innych specjalistów